οι αντίπαλοι ΑΕΚ και ΠΑΟΚ στα πλέι οφ του Champions League - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΟΛΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ NEWSKAMATERO

Τρίτη 14 Αυγούστου 2018

οι αντίπαλοι ΑΕΚ και ΠΑΟΚ στα πλέι οφ του Champions League

Στα πλέι οφ του Champions League, ο ΠΑΟΚ θα κοντραριστεί με την Μπενφίκα, ενώ η ΑΕΚ καλείται να ξεπεράσει το εμπόδιο της Βιντεότον.
Η Βιντεότον απέκλεισε την Μάλμε. 1-1 ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα στην Σουηδία. Στο πρώτο μέρος οι Σουηδοί είχαν την κατοχή αλλά δεν μπόρεσαν να διασπάσουν την άμυνα της Βιντεότον με το 0-0 να είναι το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.
Στην Τουρκία, η Μπενφίκα μπήκε πολύ δυνατά στην αναμέτρηση είχε τις ευκαιρίες και έκλεισε στα καρέ της την Φενέρμπαχτσε και κατάφερε να προηγηθεί στο 28′ με τον Ζέλσον Φερνάντες να με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή μετά από γύρισμα του Καστίγιο να νικάει τον Βολκάν Ντεμιρέλ και να κάνει το 1-0. Η Φενέρ απάντησε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και συγκεκριμένα στο 47′ με τον Ποτούκ Αλπέρ με δυνατή κεφαλιά να κάνει το 1-1 το οποίο ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Αυτό ήταν το τελικό σκορ και οι Πορτογάλοι πήραν την πρόκριση.