Europa League Μίλαν-Μπετις 1-2 (Τελικό) Δείτε τα άλλα αποτελέσματα στους αγώνες των 19:55

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου του Ολυμπιακού η Μπέτις πήρε νίκη πρωτιάς στο Μιλάνο με τα γκολ των Σανάμπρια (30'), Λο Σέλσο (54') για να μειώσει ο Κουτρόνε στο 83' - Δείτε τα άλλα αποτελέσματα στους αγώνες των 19:55

Την ώρα που ο Ολυμπιακός θα αντιμετωπίζει την Ντουντελάμζ στο Λουξεμβούργο, στο Σαν Σίρο θα διεξάγεται το ντέρμπι των (έως τώρα) πρωτοπόρων του ομίλου με την Μίλαν (που έχει κάνει το 2χ2) να υποδέχεται την Μπέτις.

Κι οι δύο ομάδες θα παραταχθούν με σημαντικές απουσίες καθώς από τους ροσονέρι θα απουσιάσουν οι Τσαλχάνογλου, Αμπάτε και Μουζάκιο κι από τους βερδιμπλάνκος οι Χοακίν, Γκουαρδάδο και Χάβι Γκαρθία. Από το υπόλοιπα ματς ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις Άντερλεχτ-Φενέρ (4ος όμιλος) και Σπόρτινγκ-Άρσεναλ (5ος όμιλος).
 Τα τελικά αποτελέσματα
Ζυρίχη - Λεβερκούζεν 3-2

ΑΕΚ Λάρνακας - Λουντουγκόρετς 1-1

Σάλτσμπουργκ - Ρόζενμποργκ 3-0

Λειψία - Σέλτικ 2-0

Ζενίτ - Μπορντό 2-1

Κοπεγχάγη - Σλάβια 0-1

Αντερλεχτ - Φενέρ 2-2

Σπαρτάκ Τρνάβα - Ντιναμό Ζ. 1-2

Καραμπάκ - Βόρσκλα 0-1

Σπόρτινγκ - Αρσεναλ 0-1

Μίλαν - Μπέτις 1-2

Ντουντελάνζ - Ολυμπιακός 0-2


Τέλος σε όλες τις αναμετρήσεις

85': Ο Κουζάεφ πετυχαίνει το 2-1 για την Ζενίτ

83': Η Μίλαν  μειώνει με τον Κουτρόνε

78': Ζυρίχη-Λεβερκούζεν 3-2 με τον Οντέι!

77': Σπόρτινγκ-Άρσεναλ 0-1 με τον Γουέλμπεκ.

77': Σπάρτακ Τρνάβα-Ντινάμο Ζάγκρεμπ 1-2 με τον Όρσιτς

64': Σπάρτακ Τρνάβα-Ντινάμο Ζάγκρεμπ 1-1 με τον Γκαβράνοβιτς

59':  Σάλτσμπουργκ-Ρόζενμποργκ 3-0 με πέναλτι του Νταμπούρ

59': Ζυρίχη-Λεβερκούζεν 2-2 με τον Ντομγκιόι

58': Άντερλεχτ-Φενέρ 2-2 με τον Καλντιρίμ

54': Ο Λο Σέλσο διπλασιάζει τα τέρματα της Μπέτις στην έδρα της Μίλαν!

54': Σάλτσμπουργκ-Ρόζενμποργκ 2-0 με τον Βόλφ.

53':Ζυρίχη-Λεβερκούζεν 1-2και πάλι με τον Μπελαραμπί

53': Άντερχλετ-Φενέρ 2-1 με τον Φρέι

49': Ζυρίχη-Λεβερκούζεν 1-1 με τον Μπελαραμπί.

49': Άντερλεχτ-Φενερμπαχτσέ 2-0 με τον Μπακάλι.

48': Καραμπάγκ-Βόρσκλα 0-1 με τον ούλατς

46': Κοπεγχάγη-Σλάβια Πράγας 0-1 με τον Μάτουσεκ

Σέντρα στο β' ημίχρονο

44': Ζυρίχη-Λεβερκούζεν 1-0 με τον Μαρκεσάνο!

41': Ζενίτ-Μπορντό 1-1 με τον Ντζιούμπα να ισοφαρίζει για τους Ρώσους.

35': Λειψία-Σέλτικ 2-0, με τον Μπρούμα!

35': Σάλτσμπουργκ-Ρόζενμποργκ 1-0 με τον Νταμπούρ.

35': Άντερλεχτ-Φενερμπαχτσέ 1-0, με τον Μπακαλί

32': Σπάρτακ Τρνάβα-Ντινάμο Ζάγκρεμπ 1-0 με τον Ελ Γκορμπανί

31': Λειψία-Σέλτικ 1-0 με τον Κούνια

26' ΓΚΟΛ: Η Μπορντό προηγείται με τον Μπριάν στην έδρα της Ζενίτ.

25' ΓΚΟΛ: Η ΑΕΚ Λάρνακας ισοφαρίζει την Λουντογκόρετς με πέναλτι του Λαρένα

20': Μόνο ένα γκολ μέχρι στιγμής στα παιχνίδια!

7' ΓΚΟΛ: Η Λουντογκόρετς πήρε το προβάδισμα με τον Λουκόκι

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων που ξεκινούν στις 22:00
1ος Όμιλος 
ΑΕΚ Λάρνακας-Λουντογκόρετς 19:55 
Ζυρίχη-Λεβερκούζεν 19:55 
Βαθμολογία: Λεβερκούζεν 6, Ζυρίχη 6, ΑΕΚ Λ. 0, Λουντογκόρετς 0. 

2ος Όμιλος 
Λειψία-Σέλτικ 19:55 
Σάλτσμπουργκ-Ρόζενμποργκ 19:55 
Βαθμολογία: Σάλτσμπουργκ 6, Σέλτικ 3, Λειψία 3, Ρόζενμποργκ 0. 

3ος Όμιλος 
Κοπεγχάγη-Σλάβια Πράγας 19:55 
Ζενίτ-Μπορντό 19:55 
Βαθμολογία: Κοπεγχάγη 4, Ζενίτ 4, Σλάβια 3, Μπορντό 0. 

4ος Όμιλος 
Σπάρτακ Τρνάβα-Ντιναμό Ζάγκρεμπ 19:55 
Άντερλεχτ-Φενέρμπαχτσε 19:55 
Βαθμολογία: Ντιναμό 6, Σπαρτάκ 3, Φενέρ 3, Άντερλεχτ 0. 

5ος Όμιλος 
Σπόρτινγκ Λισαβόνας-Άρσεναλ 19:55 
Καραμπάγκ-Βόρσκλα 19:55 
Βαθμολογία: Άρσεναλ 6, Σπόρτινγκ 6, Βόρσκλα 0, Καραμπάγκ 0. 

6ος Όμιλος 
Ντουντελάνζ-Ολυμπιακός 19:55 
Μίλαν-Μπέτις 19:55 
Βαθμολογία: Μίλαν 6, Μπέτις 3, Ολυμπιακός 1, Ντουντελάνζ 0.

0 Σχόλια