Recents in Beach

Europa League: Κυπριακός θρίαμβος με τρεις προκρίσεις!


Και οι τρεις εκπρόσωποι της Κύπρου και συγκεκριμένα ΑΠΟΕΛ, ΑΕΚ Λάρνακας και Απόλλων Λεμεσού, προκρίθηκαν στον γ` προκριματικό γύρο του Europa League. Ο Απόλλων Λεμεσού νίκησε 3-1 την Ζελέζνιτσαρ (με χατ τρικ του Παπουλή), ο ΑΠΟΕΛ αν και ηττήθηκε 2-0 από την Φλόρα στο Ταλίν προκρίθηκε χάρη στο 5-0 του πρώτου αγώνα, ενώ η ΑΕΚ Λάρνακας επικράτησε 4-0 της Ντάνταλκ από την Ιρλανδία.
Τα αποτελέσματα (σε παρένθεση το σκορ του πρώτου αγώνα):
Πιούνικ (Αρμενία)-Τόμπολ (Καζακστάν)                                           1-0 (1-2)
Φολα Ες (Λουξεμβούργο)-Γκενκ (Βέλγιο)                                        1-4 (0-5)
Λάτσι (Αλβανία)-Μόλντε (Νορβηγία)                                                 0-2 (0-3)
Αλασκέρτ (Αρμενία)-Σουτιέσκα (Μαυροβούνιο)                                0-0 (1-0)
ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος)-Ντάνταλκ (Ιρλανδία)                                4-0 (0-0)
Τρέντσιν (Σλοβακία)-Γκόρνικ Ζάρμπρζε (Πολωνία)                          4-1 (1-0)
Φλόρα Ταλίν (Εσθονία)-ΑΠΟΕΛ (Κύπρος)                                        2-0 (0-5)
Σλάβια Σόφιας (Βουλγαρία)-Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία)                      2-3 (0-1)
Τρακάι (Λιθουανία)-Παρτιζάν (Σερβία)                                              1-1 (0-1)
Βαλέτα (Μάλτα)-Ζρίνσκι (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)                                   1-2 (1-1)
Χάκεν (Σουηδία)-Λειψία (Γερμανία)                                                  1-1 (0-4)
Λίλεστρομ (Νορβηγία)-Λίντσερ (Αυστρία)                                          1-2 (0-4)
ΑΪΚ Στοκχόλμης (Σουηδία)-Νόρντζελαντ (Δανία)                                0-1 (0-1)
Αντμίρα (Αυστρία)-ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία)                                 1-3 (0-3)
Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)-Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)      3-1 (2-1)
Προγκρές (Λουξεμβούργο)-Χόνβεντ (Ουγγαρία)                               2-0 (0-1)
Βαντούζ (Λιχτενστάιν)-Ζαλγκίρις Βίλνιους (Λιθουανία)                      1-1 (0-1)
Λίνκολν (Γιβραλτάρ)-TNS (Ουαλία)                                                    1-1 (1-2)
Μαριούπολη (Ουκρανία)-Τζουργκάρντεν (Σουηδία)                           2-1 παρ. (1-1)
Σπάρτα Πράγας (Τσεχία)-Σπάρτακ Σουμπότιτσα (Σερβία)                 2-1 (0-2)
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Ντιναμό Μπρεστ (Λευκορωσία)                1-1 (3-4)
Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία)-Μπαλζάν (Μάλτα)                         3-1 (1-2)
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (ΕΛΛΛΑΔΑ)-Χιμπέρνιαν (Σκωτία)                  1-1 (2-3)
Μπεσίκτας (Τουρκία)-B36 Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε)                            6-0 (2-0)
Κοπεγχάγη (Δανία)-Στιάρναν (Ισλανδία)                                              5-0 (2-0)
Βίκινγκουρ (Νησιά Φαρόε)-Τορπέντο Κιουτάισι (Γεωργία)                   0-4 (0-3)
Φίτεσε (Ολλανδία)-Βιτόρουλ (Ρουμανία)                                              3-1 (2-2)
Σαράγεβο (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)-Αταλάντα (Ιταλία)                              0-8 (2-2)
Μάριμπορ (Σλοβενία)-Τσικχούρα (Γεωργία)                                        2-0 (0-0)
Ντομζάλε (Σλοβενία)-Ούφα (Ρωσία)                                                   1-1 (0-0)
FCSB (Ρουμανία)-Ρούνταρ (Σλοβενία)                                               4-0 (2-0)
Άλκμααρ (Ολλανδία)-Καϊράτ (Καζακστάν)                                          2-1 (0-2)
Μπορντό (Γαλλία)-Βέντσπιλς (Λετονία)                                               2-1 (1-0)
Μπέρνλι (Αγγλία)-Αμπερντίν (Σκωτία)                                                  3-1 παρ. (1-1)
Ντρίτα (Κόσοβο)-Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο)                                  1-1 (1-2)
Λα Φιορίτα (Σαν Μαρίνο)-Σπάρτακ Γιουρμάλα (Λετονία)                     0-3 (0-6)
Λεχ Πόζναν (Πολωνία)-Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ (Λευκορωσία)                3-1 παρ. (1-1)
Ρέιντζερς (Σκωτία)-Όσιγεκ (Κροατία)                                                   1-1 (1-0)
Σάρπσμποργκ (Νορβηγία)-Σεντ Γκάλεν (Ελβετία)                               1-0 (1-2)
Χαφναρφιόρντουρ (Ισλανδία)-Χάποελ Χάιφα (Ισραήλ)                         0-1 (1-1)
Ραντνίσκι Νις (Σερβία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)                              2-2 (0-2)
Ρίο Αβε (Πορτογαλία)-Γιαγκελόνια (Πολωνία)                                       4-4 (0-1)
Κρουσέιντερς (Βόρεια Ιρλανδία)-Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία)      1-1 (1-5)
Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία)-Στρέντα (Σλοβακία)                                4-1 (3-1)
Ουίπεστ (Ουγγαρία)-Σεβίλη (Ισπανία)                                                   1-3 (0-4)
Βαλούρ Ρέικιαβικ (Ισλανδία)-Σάντα Κολόμα (Ανδόρα)                          3-0 (0-1)
Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ

Δημοσίευση σχολίου

0 Σχόλια